O nás

SLOVLAK Košeca, a.s.

Slovlak je jednotkou na trhu v univerzálnych vodou riediteľných farbách a zastávame popredné miesto na trhu s lazúrami.

slovlak

Naše hodnoty

inovacie

Inovácie

inovacie

Ochrana prírody

inovacie

Etický prístup

inovacie

Zodpovednosť

inovacie

Motivácia

inovacie

Efektivita

Kúsok histórie

Podľa zachovaných dokumentov sa výstavba závodu v Košeci datuje do roku 1863, kedy sa tu Barón Adolf Schenk rozhodol vybudovať fabriku na suchú destiláciu dreva. V roku 1909 sa začalo s výrobou zinkovej bieloby (ZnO), ktorá bola určená najmä na export do krajín ako Turecko, Švédsko, Juhoslávia či India.

Od roku 1958 do roku 1989 bol závod súčasťou národného podniku Barvy a laky Praha a do tohto času sa datuje aj začiatok výroby náterových látok v Košeci. Od 1. januára 2009 pokračuje výroba farieb v samostatnej spoločnosti Slovlak Košeca, a. s.

Súčasnosť

Našim hlavným zameraním je výroba farieb, lakov a lazúr pre hobby segment a remeselníkov. Sme jednotkou na trhu v univerzálnych vodou riediteľných farbách a ako tradičný výrobca farieb zastávame taktiež popredné miesto na trhu s lazúrami. Medzi najznámejšie a najvyšperkovanejšie produkty z našej dielne teda patria univerzálne vodouriediteľné farby SLOVAKRYL a lazúry na drevo SLOVLUX.

Hrdo sa pýšime aj ďalšími náterovými látkami, ako sú antikorózna farba na kov 2v1 RENOKOV, lak na kameň zvýrazňujúci jeho prírodnú farbu GRANIT, univerzálna farba na betónové plochy Hydroban, natónovaná umývateľná fasádna farba FINIT, impregnačný olej na drevo na báze ľanového oleja LIMBA, či interiérové maliarske farby s vynikajúcou krycou schopnosťou PREMIO v bielom prevedení, ako aj v širokej škále odtieňov farieb flóry.

Našou snahou je čo najlepšie vyhovieť potrebám trhu a čoraz náročnejším zákazníkom. Preto sa stále zdokonaľujeme a rozširujeme ponuku produktov. Radi sa preto pochválime aj našimi novinkami, medzi ktoré patria základná antikorózna farba na kov, drevo a betón KOROZAL ZÁKLAD, vrchná syntetická farba s vysokým leskom KOROZAL EMAIL a náterová hmota na radiátory KOROZAL RADIÁTOR.