backSpäť

Maľovanie interiéru pre každého

Maľovanie v interiéri je jednoduchšie než by sa mohlo na prvý pohľad zdať, pokiaľ samozrejme používate správne postupy, nástroje a farby. Predvedieme vám ako to možno zvládnuť aj bez pomoci odborníkov.


Pred maľovaním krôčik po krôčku


V prvom rade by ste si pre maľovanie mali zadovážiť potrebné maliarske náčinie, pod ktoré spadajú maliarske štetce, štetky, striekacie pištole a valčeky. Výber sa môže zakladať tak na vašej preferencii, ako aj rozmeroch interiérového priestoru, ktorý budete maľovať. Nezabudnite ani na menšie štetce, ktoré oceníte počas natierania ťažšie prístupných miest, ako sú zárubne dverí či okolie okien alebo radiátora.

Následne sa môžete zamerať na prípravu miestnosti na maľovanie, čiže prikryť jej podlahu a nábytok novinami, plachtami alebo zakrývacími fóliami. Krepové a lepiace pásky vám poslúžia pre oblepenie elektrických zástrčiek, okenných rámov či rámu dverí. Majte na pamäti, že nová omietka musí najprv vyzrieť a preto je vhodné počkať s jej maľovaním približne mesiac.

Ak naopak pracujeme so starším nesúdržným náterom, ten je potrebné dôkladne oškrabať a vystierkovať, inak hrozí, že nový náter sa na stene neujme a tiež sa vám bude problematicky nanášať. Stenu sa oplatí pred maľovaním očistiť od prachu a zakryť jej prípadné nerovnosti, či si už pre tento účel zvolíte tmel alebo sadru.


Produkty, bez ktorých sa správne maľovanie nezaobíde


Nasledovným krokom je penetrácia, vďaka ktorej sa následný náter nielen ľahšie vpije do steny, ale bude súčasne aj pevnejší a bude mať lepšiu priľnavosť na podklad. Vyskúšajte penetračný náter Penakryl, ktorý zriedite s vodou v pomere jedna k jednej prípadne jedna k dvom. Pri ideálnych podmienkach, kedy na náter nedopadá tieň a okolité prostredie sa vyznačuje nižšou vlhkosťou a vyššou teplotou, vám podobný penetračný náter vyschne v priebehu dvanástich hodín.

Len čo je náter suchý, pokračujete s maľovaním interiérovou farbou. Ak máte záujem o bielu, odporúčame vám ľahko spracovateľnú Premio Ekonomik, umývateľnú farbu Premio Expert alebo Premio Elegant, ktorá sa vyznačuje vyšším stupňom belosti. Využiť môžete aj tepelnoizolačné vlastnosti, ktoré vám ponúk farba Premio Thermo.V prípade, že túžite po farebných stenách vášho interiéru, vhodnou voľbou sú oteruvzdorné interiérové farby Premio Color, pri ktorých máte na výber veľké množstvo farebných odtieňov a stačí si len zvoliť ten, ktorý najviac zaujme vašu pozornosť. Tieto farby sa môžu pochváliť kvalitnou priedušnosťou a majú vysokú kryciu schopnosť. Čas ich zaschnutia predstavuje približne šesť hodín a môžete ich naniesť v jednej alebo dvoch vrstvách.