backSpäť

HĽADÁTE FARBU NA BETÓN? VYSKÚŠAJTE HYDROBAN!

Betón je častou obeťou vlhkosti, pred ktorou sa ale možno jednoducho brániť. Správne zvolený náter totiž zabezpečí betónovému podkladu nielen estetickejší vzhľad, ale hlavne dlhšiu životnosť a ochranu pred pôsobením vlhkosti. Takýmto produktom je farba na betón Hydroban, ktorej vlastnosti, využitie a aplikáciu si v nasledujúcich riadkoch priblížime.


Výhody farby a spektrum jej použitia


Farba na betón Hydroban z produkcie spoločnosti Slovlak je príkladom syntetickej náterovej látky používanej predovšetkým na betónovom povrchu. Chráni ho pred prenikaním zemnej vlhkosti a z tohto dôvodu sa farba vyznačuje vodeodolnosťou. Zároveň je pre ňu charakteristická univerzálnosť, nakoľko vám rovnako dobre poslúži pre náter betónových podláh nielen v podzemných priestoroch a garážach, ale aj betónové plochy výrobných hál a skladísk. Popri ochrane týchto materiálov zabezpečuje súčasne aj protiprašnú ochranu a v prípade záujmu si nájde využitie aj pri ochrane kovov a dreva.
Farba na betón Hydroban je dodávaná v baleniach s hmotnosťou 0,75 kg, 2,5 kg, 5 kg alebo 10 kilogramov. Taktiež si môžete zvoliť jej odtieň, pričom k dispozícii máte oker, bielu, šedú, svetlošedú, červenohnedú, zelenú alebo modrú farbu. Majte na pamäti, že pokiaľ plánujete maľovať povrch bazénov, pre tento účel si zvoľte farbu Hydroban Eko taktiež vyrábanú firmou Slovlak a špeciálne určenú práve pre náter bazénov.


Aplikácia farby v praxi


V prvom rade je dôležité, aby ste farbu po otvorení intenzívne premiešali a pokiaľ si to vyžaduje, možno ju zriediť. V prípade, že budete maľovať rozsiahlu plochu, je vhodné aby ste jednotlivé balenia farby spolu zliali a týmto spôsobom zjednotlili výsledný farebný odtieň. Presvedčte sa, že povrch, na ktorý budete farbu na betón Hydroban nanášať, je tak dostatočne suchý a čistý, ako aj odmastený a ošetrený od korózie prostredníctvom základného protikorózneho náteru, pokiaľ sa jedná o kovový materiál.

Farba Hydroban na betón sa môže na zvolený podklad nanášať buď s pomocou štetca, valčeka alebo striekania. Teplota okolitého prostredia by sa mala v optimálnom prípade pohybovať v rozsahu 10 – 25 °C, kedy zároveň farba zaschne v intervale 12 – 24 hodín. Nezabúdajte, že ak pracujete so savým materiálom, ku ktorým sa betón spolu s omietkou radí; oplatí sa pred náterom Hydroban vsadiť na penetráciu povrchu prostredníctvom zriedeného prípravku. Pre riedenie odporúčame riedidlo typu S6005, pričom následne po zaschnutí penetračného náteru sa môžete pustiť do nanášania samotnej farby na betón Hydroban. Odporúčaný počet vrstiev farby predstavujú dve až tri vrstvy.