backSpäť

DOSTAŇTE BAZÉN SPÄŤ DO FORMY S FARBOU HYDROBAN EKO

Farby na betón sú neoceniteľné nielen pre majiteľov bazénov a záhradných jazierok, ale zároveň aj chránia kovové konštrukcie pred pôsobením vodnej pary. Pre tieto účely vám odporúčame použitie špeciálnej farby Hydroban Eko popísanej v nasledujúcich riadkoch.


Charakteristika a výhody farby Hydroban Eko


Hydroban Eko je príkladom syntetickej náterovej látky, ktorá je vode odolná a poslúži pri natieraní betónu ako ochrana pred vlhkosťou a zároveň protiprašný náter. Vyrábaná je spoločnosťou Slovlak Košeca a dodávaná v modrom odtieni v balení s hmotnosťou 4 alebo 10 kilogramov.

Najväčšie využitie si farba na bazény Hydroban Eko nájde pri natieraní bazénov a záhradných jazierok, rovnako vhodná je ale aj pre náter betónovej plochy vodnej nádrže, vodojemu či silážnej jamy. V neposlednom rade sa dá v prípade záujmu využiť ako ochranný náter drevených a kovových materiálov, ktoré sú dlhodobo a vo veľkej miere vystavované účinkom vodnej pary.


Praktické rady pre aplikáciu Hydroban Eko


Prvým krokom je príprava zvoleného materiálu na natieranie jeho očistením a odstránením akýchkoľvek nečistôt z jeho povrchu. Zároveň by ste sa mali ubezpečiť, že je daný betón dostatočne pevný a tiež suchý. Pokiaľ sa chystáte natierať plochu väčšieho rozsahu, oplatí sa obsahy jednotlivých obalov farby spolu zliať. Týmto spôsobom zabezpečíte na celej ploche jednotnosť výsledného farebného odtieňa.

V prípade, že budete farbu Hydroban Eko nanášať na kovovú konštrukciu, táto by mala pred samotným procesom byť odmastená a podrobená pôsobeniu adekvátneho antikorózneho prípravku. Nezabudnite tiež farbu pred použitím dostatočne premiešať, prípadne ju zriediť na požadovanú konzistenciu, ak to uznáte za vhodné.

Pre dlhodobejší a efektívnejší výsledok je vhodné betónový podklad najprv penetrovať prostredníctvom penetračného náteru, ktorý sa v pomere jedna k jednej zmieša s riedidlom typu S 6005.  Potom, čo penetračný náter zaschne, môžete začať nanášať nezriedenú farbu s pomocou štetca, valčeka alebo striekaním.

V zásade sú postačujúce dve až tri vrstvy farby Hydroban Eko , medzi ktorými by sa mal časový interval pohybovať v rozpätí 12 – 24 hodín. Vplyv na zasychanie má relatívna vlhkosť vzduchu a teplota, ktorá v ideálnom prípade dosahuje hodnotu 25 – 30 stupňov Celzia. Následne je nutné počkať aspoň týždeň predtým než zvolený podklad po natieraní vystavíte pôsobeniu vody.