backSpäť

Impregnačný olej na drevo na báze ľanového oleja Limba

Predstavujeme vám praktického pomocníka pre nátery drevených materiálov, ktorým zabezpečí ochranu a údržbu nielen v interiéri, ale aj exteriéri. Či už plánujete maľovať drevenicu alebo zachovať kvalitu vášho dreveného nábytku, Limba je vám plne k dispozícii.


Čo vám Limba ponúka a z čoho sa skladá

Všeobecne spočíva hlavná výhoda údržbových olejov v ochrane dreva a zachovaní jeho pôvodného vzhľadu. Túto úlohu plní práve impregnačný olej na drevo Limba, ktorý prirodzenú štruktúru dreva nielen zachováva, ale aj zvýrazňuje, nakoľko preniká do hĺbky a po jeho nanesení získa drevo hladký a hodvábne pôsobiaci povrch. Použitie si nájde tak v interiéri, ako aj exteriéri a výborne vám poslúži napríklad pri starostlivosti o vonkajšie drevené terasy, drevený plot, záhradný nábytok, altánok či podlahy alebo okenice.

Olej Limba je vytvorený na báze ľanového oleja, v jeho zložení sa však nachádzajú aj pigmenty znižujúce účinky UV žiarenia a vosk, ktorý je zárukou vysokej rezistencie pred vplyvom podnebia a ochrany pred pôsobením vody. Podstatnou výhodou v porovnaní s inými produktami je v neposlednom rade fakt, že pri práci s olejom Limba nie je nutné odstraňovať pôvodný náter, nakoľko ho môžete bez problémov a jednoducho pretrieť v prípade, ak predchádzajúci náter bol tvorený tenkovrstvou lazúrou alebo olejom.


Ako na prácu s impregnačným olejom na drevo

Predtým, než začnete olej Limba nanášať, mali by ste sa uistiť, že zvolený povrch je dostatočne suchý a nepokrýva ho námraza. Za účelom efektívnejšej aplikácie tiež odporúčame drevo najprv očistiť a zbaviť ho tak živičných škvŕn, ako aj akýchkoľvek ďalších nečistôt. Je dôležité, aby ste olej dostatočne intenzívne premiešali a následne môžete začať s jeho nanášaním buď s pomocou štetca alebo špongie. Olej si nevyžaduje riedenie a pre rovnomernejší výsledok je ideálne natierať ho súvisle s vláknami dreva.

To, či bude potrebné naniesť dve vrstvy oleja na drevo Limba, alebo postačí len jedna; závisí v zásade na nasiakavosti materiálu a tiež od vplyvu počasia. Pokiaľ sa rozhodnete pre dve vrsty, mali by ste pred natretím druhej z nich počkať aspoň 5 hodín, aby ste sa uistili, že je prvá vrstva už dostatočne vsiaknutá do dreva. Samotný náter si na zaschnutie vyžaduje približne 24 hodín, tento čas sa však môže predĺžiť pokiaľ je drevo vystavené príliš nízkym teplotám alebo vlhkému vzduchu. Ideálna teplota pre natieranie a následné vytvrdnutie oleja by sa mala pohybovať v rozmedzí 10 – 30 stupňov Celzia.

Čo sa týka oleja, ktorý sa počas náteru nevsiakol dostatočne do dreva, ten stačí zotrieť obyčajnou suchou handričkou. Nezabúdajte, že odtieň dreva, na ktorý ste impregnančný olej na drevo Limba naniesli, závisí tak od množstva vrstiev, ako aj kvality a druhu použitého dreva. Od toho sa neskôr odvíja i frekvencia opakovaného náteru, na ktorú má taktiež vplyv vlhkosť, poveternostné podmienky a zaťaženie, ktoré je na drevo vykonávané.

Odporúčané produkty