backSpäť

Premio PROFI – novinka na trhu interiérových farieb

Spoznajte najnovšiu interiérovú farbu z dielne známeho slovenského výrobcu. Prezradíme vám, akými vlastnosťami sa vyznačuje, kde všade ju môžete použiť a dozviete sa tiež ako postupovať pri jej nanášaní a na čo by ste pri aplikácii tejto farby nemali zabúdať.

Čo vám Premio PROFI ponúka?

Slovenská spoločnosť Slovlak je uznávaným výrobcom na trhu farieb, lakov a lazúr. Jej najnovším prírastkom v kategórii interiérových farieb je biela maliarska farba Premio PROFI určená pre použitie vo vnútorných priestoroch. Predstavuje náter, ktorý vyniká svojim hladkým povrchom, krycou schopnosťou a zvýšeným stupňom belosti, minimálne na úrovni 89 % (BaSO4).  Farba je zároveň oderuvzdorná aj paropriepustná, vďaka čomu ide o ideálnu voľbu pre profesionálne použitie. K dispozícii ju máte v troch baleniach s hmotnosťou 7, 5 kg, 15 kg alebo ako veľké 25 – kilové balenie vhodné pre aplikáciu na väčšie plochy.

Čo sa týka rozsahu využitia farby Premio PROFI, tento náter svojím hladkým vzhľadom a belosťou najviac vynikne v reprezentačných priestoroch, ako sú predovšetkým firemné kancelárie. Reprezentatívny nádych však dodá taktiež obytným a úžitkovým priestorom, či už ide o predajne, chodby, haly, schodiská alebo garáže. Použitie si súčasne nájde aj pri vnútorných náteroch omietok, maľovaní betónových panelov či pri nanášaní na sadrokartónové a drevotrieskové dosky. V neposlednom rade sa na túto kvalitnú farbu môžete spoľahnúť pri veľkoplošnom striekaní prostredníctvom moderného systému airless.Čo by ste mali vedieť o aplikácii farby Premio PROFI?

Aplikácia náteru Premio PROFI nie je vôbec náročná, pre dosiahnutie čo najlepších výsledkov je ale dôležité dodržiavať niekoľko základných pravidiel. V prvom rade by malo byť samozrejmosťou, že maľovaný podklad je pevný, suchý a pokiaľ je to potrebné tiež odmastený a zbavený prachu, ako aj akýchkoľvek ďalších nečistôt. Majte tiež na pamäti, že pokiaľ natierate novú omietku, je dôležité, aby bola už dostatočne vyzretá, čo je proces, čo za zvyčajných okolností trvá približne 20 až 30 dní. V prípade omietok staršieho dáta je naproti tomu vhodné najprv z nich odstrániť staré nátery a tiež nesúdržné vrstvy omietky.

Po príprave podkladu na natieranie nasleduje aplikácia bezfarebnej a univerzálnej penetrácie Penakryl, ktorá slúži na spevnenie a zjednotenie savosti vrchného náteru. Penetračný náter zasychá približne v priebehu 12 hodín a následne môžete aplikovať samotnú farbu Premio PROFI a to v jednej až dvoch vrstvách s intervalom zasychania od štyroch do šiestich hodín. Výrobca, teda spoločnosť Slovlak, odporúča riediť prvý náter s 20 % vody, zatiaľčo druhý by mal byť riedený v pomere s 10 % vody a zriedenú farbu je počas maľovania potrebné priebežne premiešať.

Na záver nezabúdajte, že tak pri nízkych teplotách, ako aj vysokej relatívnej vlhkosti vzduchu bude náter zasychať pomalšie a je preto vhodné zvoliť si na maľovanie slnečný deň s príjemnými teplotami. Nepoužitá farba by mala byť skladovaná v pôvodnom balení v suchých priestoroch, v ktorých je dostatočne chránená pred pôsobením mrazov a kde sa teplota vzduchu pohybuje v rozpätí od 5 do 30 stupňov Celzia.
 

Odporúčané produkty