backSpäť

Prečo sa univerzálna farba Slovakryl oplatí?

Hľadáte farbu, ktorú možno použiť na podklady z rôznych druhov materiálu prakticky v každej situácii? Predstavíme vám praktickú univerzálnu farbu so zameraním na jej vlastnosti, možnosti využitia a spôsob aplikácie v praxi.

Čím vynikajú farby Slovakryl?

Kým na jednej strane existujú farby špeciálne určené na drevo, kov, kameň alebo betón, na druhej strane natrafíte na univerzálne farby aplikovateľné na podklady z dreva, betónu aj rôznych typov kovov. Ideálnym príkladom sú farby Slovakryl z dielne slovenskej spoločnosti Slovlak Košeca zameranej predovšetkým na výrobu farieb, lakov a lazúr. Tieto farby je možné riediť vodou, majú dlhú životnosť a sú veľmi odolné voči poveternostným vplyvom, ako je vlhkosť či slnečné žiarenie. Na výber máte v kategórii farieb Slovakryl základnú farbu na drevo Slovakryl Profi Základ, farbu Slovakryl Radiátor pre náter radiátorov a vykurovacích telies, ako aj farby s dekoratívnym účinkom Slovakryl Profi v prevedení Lesk alebo Mat.

Špeciálnu pozornosť si spomedzi týchto univerzálnych farieb zaslúži farba Slovakryl s pestrou farebnou paletou a možnosťou aplikácie na detský nábytok a hračky. Je s ňou zároveň možné natierať povrchy z dreva a drevovláknitých materiálov umiestnené tak v interiéri, ako aj exteriéri. Využitie si nájde tiež v prípade minerálnych podkladov z omietky, betónu, kameňa, papiera, prípadne podobných materiálov. V neposlednom rade vám poslúži pri kovových objektoch, na ktoré bola vopred nanesená adekvátne zvolená antikorózna základná farba a pri ktorých nie je riziko vystavenia extrémnym poveternostným vplyvom.

Rozsiahla paleta odtieňov farby Slovakryl je dôkazom jej univerzálneho využitia, keďže máte k dispozícii nielen klasický biely a čierny odtieň, ale aj rôzne svetlé a tmavé tóny. Hrejivé a útulne pôsobiace teplé farby zastupujú žltá, žltozelená, svetložltá, tmavožltá, oranžová, ružová, svetločervená, červená, višňová červeň, hnedá a svetlohnedá. S atmosférou pokoja a pohodlia sa zas spájajú studené odtiene svetlozelený, zelený, tmavozelený, fialový, svetlomodrý, modrý pastel a modrý. Predstaviteľmi neutrálnych tónov sú napokon čierny, svetlošedý, šedý a biely.   
 

Čo by ste mali vedieť o aplikácii farby Slovakryl?

Farba Slovakryl je dostupná v menšom balení s hmotnosťou 0, 75 kilogramu a väčšom 5 – kilovom balení. Bez ohľadu na zvolené balenie a odtieň by mala byť farba v prvom rade  primerane premiešaná a maľovaný podklad by mal byť dostatočne pevný a suchý. Je tiež dôležité odstrániť z neho pred maľovaním mastnotu a akékoľvek nečistoty. Pokiaľ budete farbu nanášať na drevo, za účelom dosiahnutia kvalitnejších výsledkov vám odporúčame najprv na drevený materiál naniesť základnú farbu na drevo Slovakryl Profi Základ a nevynechať jej dôkladné prebrúsenie s pomocou brúsneho papiera č. 100 – 200.

V prípade aplikácie na kov nezabudnite na základný antikorózny náter Korozal základ S 2000 a podklady z betónu, prípadne omietok by už mali byť samozrejme vyzreté a nedrobiť sa. Čo sa týka aplikácie farby na starší náter, ten v zásade nie je potrebné odstraňovať a úplne postačí, ak ho očistíte, prebrúsite a odmastíte. Pokiaľ však už nie je dostatočne priľnavý, jeho odstráneniu sa nevyhnete. Je dôležité zdôrazniť, že pri maľovaní aj zasychaní náteru v priebehu dvoch až štyroch hodín by okolitá teplota ani teplota maľovaného povrchu nemala klesnúť pod 10 stupňov Celzia a zároveň ani prekonať 30 stupňov Celzia.