backSpäť

Interiérové farby pre rok 2022

Aké sú súčasné trendy v interiérových farbách, ktoré farby budú „in“ a ako ich možno kombinovať? Ak chcete mať štýlovo vymaľovanú domácnosť kráčajúcu ruka v ruke s najnovšou módou, čítate ten správny článok.

Pripravte váš interiér na vstup do nového roku

Módne trendy neobchádzajú ani svet interiérových farieb. Ideálnou miestnosťou pre vyskúšanie aktuálnych odtieňov je pritom obývačka ako centrum interakcie s rodinou a priateľmi a zároveň tiež zdroj relaxu pri sledovaní televízie alebo čítaní knihy. Samozrejme záleží len od vašich preferencií a farebného vzhľadu zvyšných častí vašej domácnosti, ktorú farbu si do budúceho roku pre vašu obývačku zvolíte.

Rok 2022 sa ponesie predovšetkým v znamení zelených tónov dominujúcich najnovším kolekciám mnohých dizajnérov a módnych návrhárov. V kategórii zelenej si vašu pozornosť obzvlášť zaslúži olivovo zelená, respektíve tmavý odtieň žltej so zeleným nádychom pripomínajúcich olivy. Ako správna zelená vytvára v domácnostiach oázu pokoja, evokuje prírodu a napĺňa priestor pozitívnou energiou. Olivovo zelenú na stenách miestnosti možno výborne kombinovať s bielym nábytkom a doplnkami, hodí sa však tiež k hnedým prvkom.

Ak sa rozhodnete prebudiť v rodine tvorivého ducha a zároveň kráčať ruka v ruke s módou, stavte na farbu  podporujúcu kreativitu, ako je napríklad fialová orgovánová. Očarujúci odtieň voňavých kvetov orgovánov pôsobí tajomne aj magicky a v moderných bytoch výborne vynikne. Popri kombinácii s klasickou bielou sa pritom nemusíte obávať ani odvážnejších spojení fialovej orgovánovej so žltou, svetlo zelenou, či dokonca sivou farbou.
 

Aktuálne farby podľa vášho gusta

Pokiaľ vám výrazné odtiene nie sú celkom po chuti, môžete v roku 2022 aj naďalej siahnuť po neutrálnych farbách vnášajúcich istotu a relax do pracovní či iných miestností využívaných pre prácu z domu. Sú funkčné, nerozptyľujú, dá sa pri nich dobre sústrediť aj vykonávať rôzne pracovné, prípadne študentské úlohy.  Ak je naopak vašou prioritou, aby maľovaná izba vytvárala dojem útulnosti a pohodlia, stavte na teplé zemité odtiene a jesenne ladené kombinácie hnedej, červenej a oranžovej.

V prípade, že sa zase rozhodnete vašej obývačke alebo spálni dodať nádych luxusu a elegancie, tou správnou voľbou je karmínovo červená, pri ktorej nádherne vynikne nábytok z tmavého dreva. Ak však máte obavy z prílišnej dominancie červenej v priestore, úplne pritom postačí ak ňou natriete len jednu alebo dve zo stien a výsledný efekt bude stále rovnako pôsobivý. Niektoré farby a motívy pritom nevychádzajú z módy, pričom ideálnym príkladom sú zvieracie vzory a to predovšetkým potlač pripomínajúca zebru, ktorá je momentálne najviac v kurze.

V rámci kategórie interiérových farieb dostupných na slovenskom trhu sa môžete nielen v roku 2022 spoľahnúť na natónované maliarske farby Premio Color od spoločnosti Slovlak. Vďaka svojej unikátnej krycej schopnosti, oteruvzdornosti a ideálnej miery priedušnosti sú priam stvorené tak do obývačky a spoločenskej miestnosti, ako aj kancelárie, prípadne detskej izby. Z dostupnej palety farieb majú k interiérovým farbám pre rok 2022 najbližšie prírodou inšpirované odtiene pistácia a limetka, levanduľa a fialka, santolína, vanilka a jasmín, ruža alebo prvosienka, trstina, kapucínka, nechtík či ľalia.