backSpäť

GRANIT: LAK NA KAMEŇ

Poradíme vám, na aký produkt sa môžete spoľahnúť v rámci starostlivosti o povrchy z kameňa. Čo je pre tento výrobok charakteristické, aké sú jeho prednosti aj možnosti použitia a prečo si zaslúži vašu pozornosť?

Aké funkcie Granit plní a kedy ho využijete?

Firma Slovlak sa zaoberá výrobou produktov, akými sú farby na drevo, farby na kov, interiérové a fasádne farby, univerzálne farby či farby na betón a kameň. V rámci  poslednej zmienenej kategórie by sme vás chceli priblížiť ochranný lak na kameň Granit +, ktorý si nájde využitie v interiéri aj exteriéri, a to tak v prípade umelých kameňov, ako aj kameňa prírodného pôvodu. Popri náteroch z bridlice, vápenca, žuly či iných kamenných podkladov sa tento lak dá tiež aplikovať na stavebné materiály, akými sú predovšetkým tehla a betón.

Hlavným účelom laku Granit je poskytnúť povrchom z kameňa dlhodobú ochranu pred pôsobením poveternostných vplyvov. Pomocou UV filtra, ktorý obsahuje, chráni kameň pred vplyvom slnečného žiarenia a jeho výsledkom je vytváranie mokrého efektu vo forme buď hladkej lesklej vrstvy Granit Lesk alebo matnej vrstvy Granit Mat. Zároveň dokáže zvýrazniť a podčiarknuť ich pôvodnú štruktúru a v neposlednom rade plní aj dekoratívnu funkciu, vďaka čomu sa ním dajú natierať tiež ozdobné sadrové doplnky.   

Akým spôsobom lak na kameň možno aplikovať?

Čo sa týka aplikácie laku Granit, v prvom rade by ste daný povrch z kameňa mali dôkladne očistiť a zbaviť mastnoty, prípadne iných nečistôt. Kameň by tiež mal byť pevný, suchý a bez stôp po vlhkosti. Následne môžete začať pracovať so samotným lakom, ktorý si na začiatok vyžaduje dôkladné premiešanie, či už hovoríme o balení s objemom 0, 7 alebo 2, 5 litra. Náter možno nanášať v jednej alebo dvoch vrstvách, pričom by ich mal oddeľovať rozdiel aspoň v rozpätí troch hodín. 

Je potrebné zdôrazniť, že každá vrstva zaschne v priebehu dvoch až štyroch hodín pri ideálnej teplote 20 stupňov Celzia. Majte však na pamäti, že pri vysokej vlhkosti alebo v prípade nízkej teploty do 10 stupňov Celzia bude náter zasychať pomalšie. Výdatnosť laku pri každej vrstve predstavuje od 10 do 13 metrov štvorcových na liter. Ak sa lak Granit rozhodnete riediť, použiť môžete štandardné riedidlo C 6000.
 

Odporúčané produkty