backSpäť

Farby na kov, ktoré sa oplatí vyskúšať

Aké druhy náterov a farieb určené špeciálne pre kovové povrchy máte v súčasnosti k dispozícii, aké plnia funkcie a čo by ste o nich mali vedieť? Odpovede na tieto a ďalšie otázky o farbách na kov nájdete v našom článku.

Prednosti a charakteristika antikoróznych farieb


Prvú kategóriu farieb na kov predstavujú jednozložkové antikorózne farby vhodné pre použitie vo vnútornom aj vonkajšom prostredí. Môžu plniť nielen funkciu všestranného základného syntetického náteru, ale aj pôsobiť ako vrchná farba aplikovateľná na predmety zo železa, zoxidovanej pozinkovanej ocele a ďalších kovov.

Príkladom podobného náteru je základná antikorózna farba Korozal základ S 2000 s kvalitnou krycou schopnosťou aj vysokou mierou priľnavosti. Dá sa aplikovať na betónové, drevotrieskové aj drevené povrchy vrátane čiastočne skorodovaných objektov z kovov a dostupná je v bielom, červenohnedom prípadne šedom odtieni.

Ďalšiu možnosť vám ponúka tixotropná a antikorózna náterová látka Renokov, ktorú možno vďaka jej funkcii 2 v 1 využívať buď ako vrchný alebo základný náter. Jej paleta farieb zahŕňa šedú, zelenú, hnedú, červenú, červenohnedú prípadne čiernu a dajú sa  s ňou natierať staršie, ako aj mierne skorodované kovové povrchy, či už vo forme brán, stĺpov, striech respektíve klampiarskych konštrukcií.

Popri antikoróznych farbách máte k dispozícii tiež vrchnú syntetickú univerzálnu farbu Korozal Email s vysokým stupňom lesku. Nájde si predovšetkým využitie pri maľovaní kovových povrchov vo forme technologických zariadení, konštrukcií, stĺpov, plotov a brán situovaných vo vonkajšom aj vnútornom prostredí. Zároveň vám poslúži v prípade potreby aj ako náter drevených či betónových povrchov, ktorým podobne ako kovom poskytuje primeranú ochranu pred poveternostnými vplyvmi. Zadovážiť sa pritom dá v šedých, hnedých, modrých, zelených, krémových, červených prípadne čiernych tónoch.


Praktické a odolné farby na radiátor


Hoci o druhej skupine farieb na kov píšeme ako o farbách na radiátor, v skutočnosti sa nasledujúce nátery hodia tiež pre maľovanie objektov, ako sú vykurovacie telesá alebo teplovodné potrubie. Tu máte na výber syntetickú farbu Korozal Radiátor s jednoduchým spôsobom aplikácie, kvalitnou krycou schopnosťou a odolnosťou voči žltnutiu a teplotám až do 80 stupňov Celzia. Ako ďalšiu výhody náteru možno spomenúť jeho rýchle zasychanie a možnosť využitia vo vnútornom aj vonkajšom prostredí.

Zaujať vás napokon môže taktiež vodou riediteľná farba Slovakryl Radiátor chrániaca kovy umiestnené tak v interiéri, ako aj exteriéri. Má dekoratívny účinok, veľmi ľahko sa rozotiera, rýchlo zasychá a v porovnaní s niektorými inými nátermi nevydáva nepríjemný zápach. Predáva sa v tradičnej bielej verzii alebo s elegantným odtieňom slonovej kosti v 5 – kilovom balení prípadne v baleniach s hmotnosťou 0, 75 kilogramu.