backSpäť

Prečo sa obnova s náterom oplatí?

Máte chuť vynoviť jednotlivé prvky vášho domova, nechcete však pri tom načrieť príliš hlboko do rodinného rozpočtu? Nezúfajte a využite praktické riešenie v podobe nového náteru, ktorý objektom z rôzneho materiálu vo vašej domácnosti dodá nečakaný šmrnc.


Maľovanie drevených predmetov
Pri náteroch prvkov z dreva máte na výber viaceré produkty s rôznymi výhodami. Lazúry napríklad drevo ochránia pred poveternostnými vplyvmi a zábrania, aby doňho prenikala vlhkosť. Ak budete maľovať okenice, okná, dvere, nábytok alebo drevené obloženie steny, neváhajte sa spoľahnúť na lakovú lazúru Slovlux ideálnu pre suché drevo. V prípade predmetov umiestnených vo vonkajšom prostredí, vrátane plotov, altánkov a záhradného nábytku je vhodnejším riešením tenkovrstvá lazúra Slovlux, ktorej účinok sa prejaví aj vo vnútorných častiach drevených objektov.

Popri výkyvoch počasia môžu na drevo vplývať aj plesne, huby a drevokazný hmyz. Proti podobným škodcom je perfektnou prevenciou použitie insekticídneho a fungicídneho produktu Drevosan aplikovaného pred využitím lazúr, čím ďalšiemu náteru zaručuje aj kvalitnejšie vsiaknutie do dreva. Zákazníci v praxi oceňujú tiež údržbové oleje zachovávajúce prirodzenú štruktúru, kvalitu a vzhľad drevených prvkov. Výborným príkladom je impregnačný olej Limba fungujúci na báze ľanového oleja, vďaka ktorému je drevo zároveň chránené pred UV žiarením a vodou.


Náter kovových objektov
Či už vlastníte z kovov vyrobenú bránu, plot alebo dvere, v prvom rade by ste mali myslieť na ich obranu pred koróziou, ktorú im poskytne kvalitný antikorózny náter vytvárajúci ochrannú bariéru medzi kovom a okolím. Vašu pozornosť si zaslúži antikorózna syntetická farba Korozal základ S2000 aplikovateľná na kovové objekty nachádzajúce sa vo vnútornom i vonkajšom prostredí, ako aj produkty, ktoré už korózia zasiahla.

Pokiaľ hľadáte farbu plniacu funkciu základného aj vrchného náteru zároveň, vaša voľba by mala padnúť na antikoróznu farbu Renokov určenú pre novo zakúpené aj mierne hrdzavé výrobky. Zvoliť si pritom môžete odtieň podľa vašej preferencie, či už dáte prednosť čiernej, hnedej, šedej alebo červenej farbe.


Aká farba sa hodí na betón?
Pokiaľ si vo vašom domove našli svoje miesto aj betónové prvky, primeranú starostlivosť im prináša vodeodolná farba na betón Hydroban. Všestranným náterom s protiprašnou ochranou sa dá maľovať betónová podlaha v garáži aj rozsiahlejšia betónová plocha v priestore využívanom za účelom skladovania náradia. Alternatívou farby špeciálne určenej pre betónový povrch bazénu a záhradného jazierka je farba Hydroban Eko, ktorá podklad efektívne obráni pred vplyvom vlhkosti.