backSpäť

Kreatívne steny pre spestrenie detskej izby

Akým spôsobom možno izbe vášho potomka dodať unikátnu atmosféru, ktorá zaujme vaše deti, podnieti ich tvorivosť a rozmýšľanie? Ponúkame vám niekoľko praktických tipov spolu s farebnými inšpiráciami, ktoré sú pre detské izby tou najvhodnejšou voľbou.


V detskej izbe sa fantázii medze nekladú


Detská izba je svetom, v ktorej najmladší členovia rodiny trávia čas s najväčšou obľubou. Mala by tak predstavovať bezpečné miesto vhodné pre odpočinok, učenie aj rozvíjanie detskej fantázie. Upokojujúce odtiene podporujú spánok, zatiaľčo výrazné tóny môžu deti sprevádzať počas hrania.

Izbu tak pokojne môžete vymaľovať vo viacerých odtieňoch alebo primeraným spôsobom tieto odtiene spojiť do jedného harmonického celku. Predovšetkým biela napríklad v podaní umývateľnej interiérovej farby Premio Expert sa dá výborne kombinovať s modrými, zelenými alebo červenými tónmi.

Práve detská izba je tou časťou domu, v ktorej sa nemusíte báť naplno prejaviť vašu vlastnú kreativitu alebo dať priestor deťom, aby sa v nej umelecky vyjadrili. Predovšetkým pri starších deťoch by ste s nimi mali určite konzultovať, čím by si priali steny svojej izby spestriť, či už ide o tematické tapety, vesmírne alebo športové motívy.V prípade mladších detí je výbornou voľbou pokryť steny maľbami geometrických vzorov, zvieracou tematikou alebo zobrazením balónov v pastelových odtieňoch. Časť steny môžete vymedziť aj pre umelecké diela vášho syna alebo dcéry či rodinné fotografie.


Dodajte detskej izbe farebnosť


Čo takto staviť na zelenú podporujúcu náklonnosť k prírode? Alebo veselú oranžovú, ktorá vášho potomka hneď dostane do dobrej nálady? Modrá sa spája s upokojujúcim vplyvom, zatiaľčo žltá prebúdza v deťoch zvedavosť.Fialovú oceníte pri hyperaktívnej ratolesti, kým červená dodá izbe hrejivý pocit útulnosti. Nevýraznú hnedú a sivú radšej nechajte bokom a vyberte si niektorý z pestrých tónov interiérových maliarskych farieb Premio Color. Jej farebná ponuka zahŕňa napríklad nezábudku, vanilku, ibištek, limetku, fialku, nechtík, levanduľu, ružu, prvosienku alebo narcis.