backSpäť

Top interiérové farby pre rok 2019

Trendy v oblasti interiérových farieb sa z roka na rok menia a ani rok s poradovým číslom 2019 nie je v tomto smere výnimkou. Zistite spolu s nami, ktoré interiérové farby budú tento rok v móde a vnesú do vašej domácnosti čerstvý nádych modernosti.


Trendy interiérových farieb


Prestížny Pantone Color Institute situovaný v New Yorku vyhlasuje pravidelne farbu roka, ktorá bude dominovať nielen móde, ale aj interiérovému dizajnu. Kým predchádzajúce roky patrili svetlomodrej a ružovej, zelenej ladenej do žlta či intenzívnej fialovej, rok 2019 sa ponesie v znamení Living Coral, teda výrazných koralových odtieňov. V domácnosti si nájde využitie predovšetkým v spojení s bielou farbou, čím vytvoria harmonický celok s moderným nádychom, ktorý možno použiť v pracovni, obývačke alebo jedálni.Trendové budú taktiež tmavozelené tóny, ktoré dodajú okolitému priestoru nový, prirodzený vzhľad. Pre kombináciu sa k nim hodí nábytok zo svetlého dreva aj prvky v interiéri ladené do bielej alebo šedej. S týmito farbami sa stretávame najčastejšie v kuchyni a v obývačke, kde pôsobia upokojujúcim dojmom, navodzujú ilúziu prírody a sú zdrojom inšpirácie aj pozitívnej energie.Popularitu si naďalej udržujú tiež farby ladené do sivých a šedých odtieňov, prinášajúce do miestnosti neutrálnu aj oddychovú atmosféru. Dajú sa výborne kombinovať s nábytkom dnešných domácností, ktorým dodajú nádych elegancie a zároveň v nich vytvoria vizuálne vyvážený výzor. Nájdete ich v obývacích izbách aj v spálni, je však vhodné, aby ste ich používali s mierou a aplikovali ich radšej len na niektoré steny respektíve obohatili o svetlejší odtieň, aby izba nenavodzovala dojem pochmúrnosti.  


Farby, ktoré sú v kurze


Ak túžite po domove ladiacom s módnymi farbami roku 2019, môžete siahnuť tiež po modrej, pri ktorej je ideálne spájať svetlé odtiene s tmavými, ako je napríklad modrá v popolovom prevedení alebo sivo modrá. Svetlejšie ladené tóny pripomínajú farbu oblohy a používajú sa napríklad v spálni, kým tmavšie vyvolávajú dramatický efekt a podporujú logické myslenie, vďaka čomu sú vhodné do pracovných a kancelárskych priestorov.V neposlednom rade môžete staviť na hnedé odtiene pripomínajúce oriešky, ktoré vnesú do zvolenej miestnosti autentickú domácu pohodu aj dojem útulnosti a bezpečia. Vďaka tomu sú obľúbenou voľbou v prípade obývacej respektíve spoločenskej miestnosti a skvelým riešením v rodinných domoch s rustikálnym duchom.Pokiaľ chcete svojmu domovu dodať nový vzhľad v súlade s trendami modernej doby, spoľahnite sa na natónované maliarske farby Premio Color, ktoré si získajú vašu pozornosť kvalitnými krycími vlastnosťami aj vynikajúcou priedušnosťou. Poslúžia vám v obývačke, pracovni, reprezentantívnych priestoroch aj detskej izbe a môžete si zvoliť z početných dostupných odtieňov inšpirovaných farbami zo sveta kvetín.